Ana Sayfa Dünya 10 Haziran 2021 5 Görüntüleme

Yeni görüntüler ortaya çıktı! UFO tartışmaları tekrar başladı

ABD kıyısında çekilen bir görüntüde kadraja giren UFO bir anda şaşkınlık yarattı. Tekneyle seyahat eden bir çiftin çektiği rutin tatil görüntüsünde ortaya çıkan UFO, hayli şaşırtan çünkü aydın bir havada birinci defa UFO bu kadar net.

Hatırlatmak gerekirse daha evvel ABD Donanması UFO manzaraları paylaşmıştı ve tartışmanın fitilini ateşlemişti. Uzaylıların varlığını kanıtlayan manzaralar büyük tartışma yaratıyor. Artık ise mevzubahis olayda birdenbire beliren bir UFO karşımıza çıkıyor.

UZAYLILARIN VARLIĞININ YÜZDE 100 DELİLİ

Kuzey Karolina kıyısında çekilen imgede, aydınlık gökyüzünde yuvarlak parlayan ve çok süratli hareket eden bir cisim bulunuyor. Uzaylıların varlığının yüzde 100 delili diyen Scott C Waring, bir uzay hayranı ve uzaylıların varlığına inanıyor.

Genç bayanın görüntüde bu nokta halinde ufoyu gösterdiği manzaralar kısa müddette viral hale geldi. Toplumsal medyada çok paylaşılan bu imajlar bilhassa ABD’nin UFO imgelerini onaylamasının akabinde çok dikkat çekiyor.

Çekilen görüntü birkaç ay evvel çekildi ve YouTube’a yüklendi. UFO Sightings Daily isimli blog sayfasında ayrıntıları paylaşılan bu imgelerin infial yarattığını söylemek mümkün.

UFO İMAJLARI SIZDIRILMIŞTI

Öte yandan kapalı Pentagon araştırması kapsamında elde edilen inanılmaz imgeler dünyayı şoka uğrattı. Sızdırılan manzaralarda, UFO’ların Donanma destroyer USS Russell üzerinde uçtuğu görülebiliyor.

UFO’ların zımnî bir Pentagon araştırmasından inanılmaz imgeler sızdırıldı. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon soruşturmasından sızan manzaralar, UFO’ların Donanma destroyerinin üzerinde süzüldüğünü gözler önüne serdi.

Misyon Gücü, Haziran ayında çıkacak olan ve Güney California kıyılarındaki Donanma destroyerleri de dahil olmak üzere ABD askeri varlıkları ile UFO müsabakalarının fotoğraflarını ve görüntülerini içeren kapsamlı bir Kongre raporu için ispat topluyor.

GERÇEKLİĞİ DOĞRULANDI

Raporun bir kısmı, öteki askeri ve istihbarat yetkililerini UFO gizeminin tabiatı hakkında eğitme maksadını taşıyor. Yeni manzaralar Vazife Gücü tarafından toplandı ve gerçekliklerini doğrulayan araştırmacı sinema imalcisi Jeremy Corbell tarafından elde edildi.Temmuz 2019’da Deniz Kuvvetleri vazifelileri tarafından bir gece görüş aygıtı kullanılarak kaydedilen şoke edici görüntü, bir Donanma destroyerinin 700 fit üstünde gezinen piramit halindeki UFO’ları gösteriyor.

Jeremy Corbell, “Bu görüntü, USS Russell’dan çekildi” dedi ve ekledi: “Bizim bâtın bir projemiz ya da yabancı bir orduya ilişkin değil. Bizim beklemediğimiz halde hareket ediyordu. Bunlar uçan piramitlere benziyordu.”Video, UAP Vazife Gücü tarafından son iki yıl içinde ABD Donanması tarafından bildirilen “tuhaf karşılaşmaları” belgelemek için toplanan çeşitli görsel delillerden biri olma özelliğini taşıyor.

ABD Deniz Kuvvetleri, birinci kere 2019 yılının eylül ayında internette dolaşan ve “UFO”lara (Tanımlanamayan Uçan Nesne) ilişkin olduğu öne sürülen görüntülerin gerçek olduğunu kabul etmişti. Donanma sözcüsü Joe Gradisher saklılığı kaldırılmış üç askeri görüntüdeki, çok süratli hareket eden bu cisimleri “Tanımlanamayan Hava Fenomenleri” (Unidentified Aerial Phenomena -UAP) olarak tanımlamıştı.

GERÇEK İMAJLARLA BELGELENDİ

On yıllardır bütün dünyayı çalkalayan geçersiz görüntüden çok evvel Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) tarafından gerçek imajların çekildiği ortaya çıkmıştı. Gizemli e-posta dizisiyle başlayan süreç, 2021’in birinci günlerinde elindeki gerçek UFO manzaralarını yayınlayarak tarihi değiştiren CIA’in uzaylılara otopsi yaptığını belgeledi.

Ünlü Roswell otopsi görüntüsünü incelemek için 10 yıl uğraşan bir araştırmacı, sızdırılan dokümanlarda, CIA tarafından incelenen uzaylılara ilişkin ‘gerçek’ manzaraların bulunduğunu ortaya koydu. İngiltere’nin en ünlü UFO araştırmacısı olan müellif Philip Mantle, 90’ların ortalarında ortaya çıkan ve dünya çapında milyonları kandırmaya devam eden geçersiz Roswell görüntüsünü birinci görenler ortasındaydı.

O artık, gerçekleri kurgudan ayırmak için yola çıkan Alien Autopsy: The Search for Answers (Uzaylı Otoposisi: Yanıtların Arayışında) isimli yeni bir TV programında yer alıyor.

Programda Mantle, bir e-posta zincirini inceliyor. Bu yazışmalarda bir CIA görevlisinin 17 dakikalık uydurma görüntü tarafından kandırıldığı anlaşılıyor. Öte yandan, ABD’li yetkililerin bu uydurma görüntü ortaya çıkmadan yıllar evvel diğer bir uzaylı otopsisi incelediği gün yüzüne çıkıyor.

DELİLLERE SAHİP OLDUĞUNU CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Öte yandan, Eski Ulusal İstihbarat Yöneticisi, ABD’nin UFO’ların ses bariyerini bir sonik patlama olmadan kırdığına ve bilinen teknolojiyle hareketleri imkansız hale getirdiğine dair ispatlara sahip olduğunu açıkladı.

Açıklamalar, ABD hükümetinin gözlemlediklerini detaylarıyla açıklayan bir sonraki raporla ilgili heyecanı artırdı. Donald Trump’ın Ulusal İstihbarat Yöneticisi olarak misyon yapan John Ratcliffe, olayların birçoklarının hala kolay bir açıklaması olmadığını söyledi.

“AÇIKLANMASI GÜÇ…”

Ratcliffe, Fox News’a yaptığı açıklamada, “Halka açıklanandan çok daha fazla UFO görülme olayı var. Kimilerinin saklılığı kaldırıldı. Donanma yahut Hava Kuvvetleri pilotları tarafından görülen yahut açıkçası açıklanması sıkıntı aksiyonlarda bulunan uydu manzaraları tarafından alınan objelerden bahsediyoruz.” dedi.

Ratcliffe, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bahsettiğimiz, kâfi teknolojiye sahip olmadığımız, kopyalanması güç olan hareketler. Yahut ses patlaması olmadan ses bariyerini aşan süratlerde seyahat eden tanımlanamayan objeler…”

“SADECE BİR PİLOTTAN İBARET DEĞİL”

Ratcliffe, Fox sunucusu Maria Bartiromo’ya, ‘tanımlanamayan hava olaylarının’ tüm dünyada gözlemlendiğini söyledi. Ratcliffe, ayrıyeten, “Bunlar yalnızca bir pilot yahut yalnızca bir uydu yahut kimi istihbarat hadiselerinden ibaret değil” diye ekledi.

Ratcliffe, “Genellikle bunları algılayan birden fazla sensörümüz var ve bunlardan kimileri açıklanamayan fenomenler ve aslında halka açıklanandan epey fazlası var.” sözlerini kullandı.

180 GÜN MÜHLET VERİLDİ

Aralık ayında hükümete bildiklerini ifşa etmesi için 180 günlük bir müddet verildi, bu da raporun 1 Haziran’dan evvel yayınlanması gerektiği manasına geliyor.

Ratcliffe, bulgularını 20 Ocak’ta vazifeden ayrılmadan evvel yayınlamayı umduğunu söyledi. Ratcliffe, “Yeterince süratli bir formda hareketedemedik” diye konuştu. Rapor, Trump’ın Aralık ayında imzaladığı 2.3 trilyon dolarlık koronavirüs yardım tasarısının bir kesimiydi. Tasarı, Senato İstihbarat Komitesi’nin 2021 Mali Yılı İstihbarat Yetkilendirme Maddesi’ni içeriyordu ve içinde ‘tanımlanamayan hava olaylarını’ ele alan bir ‘komite yorumu’ kısmı vardı.

‘YABANCI DÜŞMAN’ TEZİ

Pentagon ve istihbarat teşkilatları tarafından hazırlanan raporun, başka şeylerin yanı sıra, tanımlanamayan hava olaylarından kaynaklanan her türlü tehdidi ve bunların yabancı düşmanlara atfedilip atfedilemeyeceğini belirlemesi gerekiyor.

Ratcliffe, “Hava, bazen görsel rahatsızlıklara neden olabilir” dedi ve ekledi: “Bazen de düşmanlarımızın düşündüğümüzden yahut fark ettiğimizden biraz daha ileride teknolojilere sahip olup olmadığını merak ederiz.” Biden idaresinde Ulusal İstihbarat Yöneticisi vazifesini, Avril Haines üstleniyor. Savunma Bakanlığı, 4 Ağustos’ta Tanımlanamayan Hava Olayları Misyon Gücü’nün kurulduğunu Eylül ayında duyurdu.

ALTI PİLOT BİRDEN

En az altı Üstün Hornet pilotu, 14 Kasım 2004’te UFO ile görsel temas kurdu. Birinci elden şahitlerle yapılan sayısız röportajda belgelenen müsabakalar bir sır olarak kalıyor. USS Nimitz’in orjinal imajları, 2007’de internete sızdırıldı. Ocak ayında, sızdırılan ünlü görüntü klibi çeken eski Donanma havacısı Chad Underwood, New York Magazine ile yaptığı röportajda sessizliğini bozdu.

Chad Underwood dikdörtgen, kanatsız objenin Pasifik üzerinde Meksika kıyılarında görüldüğünü söyledi. Ayrıyeten, Ticonderoga sınıfı güdümlü füze kruvazörü USS Princeton’un, yaklaşık iki hafta boyunca gizemli uçakları aralıklı olarak takip ettiğini açıkladı.

MİLYONLARCA EVRAK ERİŞİME AÇILDI

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü’nün (CIA) UFO’larla ilgili kamuya açık milyonlarca dokümanı indirilebilir bir formatta erişime açıldı. John Greenewald tarafından yönetilen The Black Vault isimli web sitesi, hükümetin UFO’lar (tanımlanamayan uçan objeler) için belgelediği UAP (tanımlanamayan hava olayları) evraklarını yayımladı. Tüm bu evraklara The Black Vaults’un web sitesinden erişilebiliyor.

Greenewald, Bilgiye Erişim Özgürlüğü Yasası (FOIA) kapsamında CIA de dahil olmak üzere birden fazla kurumdan aldığı binlerce belgeyi elle tarayarak 2,2 milyonluk sayfalık arşivi The Black Vault’a yükledi.Bilgi özgürlüğü aktivisti Greenewald, evrakları alabilmek ismine hükümete 10 binden fazla FOIA talebinde bulunduğunu açıkladı. Hususa ait Amerikan Vice News sitesinin teknoloji eki Motherboard’a bir e-mail atan Greenewald, “CIA’in yayımladığı UFO kayıtlarını almak için yıllarca savaştım” dedi.

BİNLERCE BELGE

Gösterdiği çabayı diş çekmeye benzeten Greenewald, “Bunu başarabilmek ismine onlarla birlikte dolaştım ve en nihayetinde oldu. İçinde birkaç bin belgenin yer aldığı büyük bir kutuyu teslim aldım” diye konuştu.

BBC Türkçe’nin aktardığına nazaran CIA, teşkilatın elindeki tüm dokümanları kamuya açtığını belirtse de The Black Vault bunu doğrulamanın bir yolu olmadığını vurguluyor.

Greenewald, CIA’in kayıtları TIF (Tag Image File Format) ismindeki bir görsel formatıyla sunduğunu ve bunun da evraklar içerisinde arama yapmayı çok zorlaştırdığını söyledi.

24 SAATTE BİNLERCE DEFA İNDİRİLDİ

Greenewald’un aktardığına nazaran evraklar birinci 24 saat içerisinde binlerce sefer indirildi. Arşivde Rusya’da yaşanan ‘muhteşem patlama’ da dahil pek çok enteresan evrak var.

Milliyet

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

iletişim : live:.cid.e85adaa203246898
hack forum gaziantep escort gaziantep escort en iyi casino siteleri en iyi casino siteleri slot siteleri beylikdüzü escort www.ocianews.com
hack forum gaziantep escort gaziantep escort bedava hesaplar