Ana Sayfa Gündem 24 Kasım 2021 112 Görüntüleme

Son dakika: Meteoroloji’den peş peşe açıklamalar! Sarı uyarı geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin modüllü ve çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Ş.Urfa, Mardin ve Batman dışında kalan bütün bölgelerimizin aralıklı yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların ekseriyetle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında yer yer sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesitlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar formunda olması bekleniyor. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu ile Kıyı ve Kuzey Ege’de, yarın Ege, İç Anadolu (Çankırı, Karaman ve Niğde hariç), Orta ve Doğu Karadeniz ile Adana, Hatay, K. Maraş, Osmaniye, Mersin, Sinop, Erzincan, Tunceli ve Erzurum etraflarında kuvvetli olacağı varsayım ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu kesitlerde 2 ila 6 derece azalacağı, öbür yerlerde değerli bir değişiklik olmayacağı, çoklukla mevsim normalleri civarında, kuzeybatı kısımlarda yer yer altında seyredeceği kestirim ediliyor.

RÜZGAR: Ekseriyetle güney taraflardan Marmara ile yarın vakitle kuzey, iç ve batı bölümlerde kuzeyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette eseceği varsayım ediliyor.

24 Kasım Çarşamba haritası ikaz haritası

SARI İKAZ NE DEMEK?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Kestirim edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik kurallardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

İKAZLAR

KUVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu ile Kıyı ve Kuzey Ege’de, yarın Ege, İç Anadolu (Çankırı, Karaman ve Niğde hariç), Orta ve Doğu Karadeniz ile Adana, Hatay, K. Maraş, Osmaniye, Mersin, Sinop, Erzincan, Tunceli ve Erzurum etraflarında kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve mahallî dolu yağışı üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Çok bulutlu, Edirne dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde güney ve doğu bölümlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE 7°C, 11°C
Çok bulutlu

İSTANBUL 9°C, 13°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Anadolu Yakası’nda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ 7°C, 10°C
Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı yağmurlu

KOCAELİ 10°C, 12°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE
Kesimli ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve kıyı bölümlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; kıyı kısımları ile Kütahya etrafları ile yarın bölge genelinde yere yer kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR 6°C, 9°C
Kesimli çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların yarın kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLİ 11°C, 14°C
Modüllü çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yarın öğlen saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR 16°C, 17°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA 9°C, 14°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ
Modüllü ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kıyı bölümleri ile yarın bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yarın Mersin, Adana, Hatay, K. Maraş ve Osmaniye ile öğlen saatlerinden sonra Burdur ve Isparta etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 13°C, 19°C
Modüllü ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yarın öğlen saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 16°C, 19°C
Modüllü çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 9°C, 19°C
Kesimli ve çok bulutlu, yarın aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN 14°C, 20°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yarın öğlen saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Modüllü ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzeybatısı, gece saatlerinden itibaren kuzey bölümleri ile vakitle bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların yarın Eskişehir etrafları ile vakitle Çankırı, Karaman ve Niğde hariç başka vilayetlerimizde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 6°C, 9°C
Modüllü ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yarın öğlen saatlerinden sonra merkez ve güney ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANKIRI 4°C, 9°C
Modüllü ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 7°C, 8°C
Modüllü ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yarın yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA 8°C, 11°C
Modüllü ve çok bulutlu, gece saatlerinde kuzey kısımları, yarın vilayet genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ
Modüllü ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 4°C, 9°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE 9°C, 12°C
Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU 4°C, 7°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK 12°C, 13°C
Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Kesimli ve çok bulutlu, gece saatlerinde Orta Karadeniz ile yarın bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kısımlarının yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde Samsun ve Ordu etraflarında yarın vakitle bölge genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 6°C, 10°C
Modüllü ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yarın öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 10°C, 13°C
Modüllü ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TOKAT 6°C, 9°C
Modüllü ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yarın öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 11°C, 15°C
Modüllü ve çok bulutlu, yarın kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Kesimli ve az bulutlu, yarın yer yer çok bulutlu, kuzeybatı kesitleri ile vakitle kuzey ve batısı ile Muş ve Bitlis etraflarının aralıklı yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların ekseriyetle yağmur, kuzey kesitlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor.

ERZURUM -3°C, 6°C
Modüllü ve az bulutlu, yarın çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS -5°C, 8°C
Kesimli ve az bulutlu, yarın çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

MALATYA 1°C, 13°C
Kesimli ve az bulutlu, yarın çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

VAN -2°C, 10°C
Kesimli ve az bulutlu, yarın vakitle yer yer çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu, yarın kesimli ve çok bulutlu, Adıyaman, G. Antep ve Kilis ile vakitle Diyarbakır etraflarının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

DİYARBAKIR 3°C, 15°C
Az bulutlu, yarın kesimli ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

GAZİANTEP 6°C, 16°C
Az bulutlu, yarın modüllü ve çok bulutlu, vakitle aralıklı sağanak yağışlı

SİİRT 7°C, 15°C
Az bulutlu, yarın modüllü ve çok bulutlu

ŞANLIURFA 10°C, 18°C
Az bulutlu, yarın kesimli ve çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Kuzey Ege’de fırtına, Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatı, vakitle batısı kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzeydoğudan 4 ila 6, sabah 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, yer yer 8, Güney Ege’de güney ve güneydoğu, vakitle kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ
Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı kuvvetli olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve kuzeybatı, vakitle güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Kesimli bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,50 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

Milliyet


hack forum warez forum gaziantep escort gaziantep escort cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı beylikdüzü escort
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


cloudflare