Ana Sayfa Spor 11 Aralık 2021 127 Görüntüleme

Mete Gazoz ve A Milli Kadın Voleybol Takımı’na büyük onur

 Ödül merasiminde konuşan Koç Holding İdare Şurası Üyesi Caroline N. Koç, “Bildiğiniz üzere son yıllarda tüm dünyayı zorlayan gelişmelere tanıklık ediyoruz: Global iklim krizi, afetler, jeopolitik belirsizlikler ve devam eden koronavirüs pandemisi, hayatımızı olumsuz tarafta etkileyen sıkıntılardan yalnızca birkaçı. Bütün bu zorluklar karşısında bireyler ve kurumlar olarak gezegenimize ve tüm canlılara karşı sorumluluğumuzun artık daha da arttığını düşünüyorum. Bununla birlikte, daha fazla sorumluluk alarak; seçimlerimizi farkındalıkla yaparak ve daha cesaretli kararlar vererek; daha iyi bir geleceği birlikte inşa edebileceğimize yürekten inanıyorum. İşte tam da bu noktada sporun ve atletlerin rolü çok kıymetli. Mustafa’nın da her vakit altını çizdiği üzere: ‘Daha gelişmiş bir toplum ve daha iyi bir gelecek için sporun tabana yayılması’ hayli değerli. Bu vizyonla, sporun toplumun tüm kesitleri tarafından benimsenmesi; ülkemizin spor alanındaki gelişimi ve sporla bir ortada eğitim modelleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Ömrü boyunca sporun birleştirici ve dönüştürücü gücüne tutkuyla inanan, sporu ferdî ve toplumsal gelişimin ayrılmaz kesimi olarak gören Mustafa V. Koç’un mefkureleri ışığında hayata geçirilen Mustafa V. Koç Spor Mükafatı beşinci kere sahibini buldu. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda göstermiş olduğu başarılı performansıyla ülkemize okçuluk alanında birinci Olimpiyat altın madalyasını kazandıran Mete Gazoz ile Tokyo Olimpiyat Oyunları’nı 5’inci sırada tamamlayan, 2021 CEV Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalyaya ulaşan ve yıllardır süregelen başarılarıyla gurur kaynağımız olan A Ulusal Bayan Voleybol Kadromuz “2021 Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne lâyık görüldü.

Koç Holding ve Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliğiyle düzenlenen ve kalıcı teması, “Olimpik bedellere katkı” olarak belirlenen Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nü kazananlar, 550 bin TL’lik para ödülünün de ortak sahibi oldular. Pandemi kaideleri nedeniyle bu yıl da dijital ortamda gerçekleştirilen merasim, 9 Aralık akşamı Koç Holding’in Youtube kanalından yayınlandı.

Mete Gazoz: “Diliyorum ki bu tarihi muvaffakiyet birçok genç kardeşimize ilham olur ve topraklarımızdan kaç olimpiyat şampiyonları çıkar.”

“Ok ve yayı birinci kez elime aldığımda şimdi 3 yaşındaydım. Spor hayatımın her vakit bir kesimi oldu. Hatta bir kesimi oldu demek yetmez; ben hayatı sporla öğrendim” diyerek teşekkür konuşmasına başlayan ulusal okçumuz Mete Gazoz, “2016 yılında Rio’da gerçekleşen Olimpiyat Oyunları’ndan sonra evvel kendime, sonra tüm halkımıza bir kelam vermiştim: Tokyo’da altın madalyanın sahibi ben olacaktım. Bugün karşınıza çocukluk hayalini gerçekleştirmiş ve sizlere olan kelamını tutmuş bir Olimpiyat Şampiyonu olarak çıkmanın gururunu yaşıyorum. Diliyorum ki okçuluk branşında elde ettiğim bu tarihi muvaffakiyet birçok genç kardeşimize ilham olur ve topraklarımızdan kaç olimpiyat şampiyonları çıkar. Merhum Mustafa Koç, spora ve atlete kıymet veren, Türk sporunun gelişimi için uğraş sarf eden, yüzlerce atletin yetişmesine vesile olan çok bedelli bir iş insanıydı. Kendisini hürmetle anıyorum. Onun ismini taşıyan bu mükafata beni lâyık gördüğünüz için sizlere çok teşekkür ederim” dedi.

Eda Fazilet Dündar: “Karşımıza dikilen ön yargılar ne kadar dirençli olursa olsun daima daha güçlü duracağız. İnanıyorum ki, daima birlikte daha kaç başarılara imza atacağız.”

A Ulusal Bayan Voleybol Grubu ismine konuşma yapan ekip kaptanı Eda Fazilet Dündar ise; “Bu pahalı ödül için Koç Topluluğu’na, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi’ne, heyete, seçici heyete ve elbette, spora, dostluğa ve güzelliğe adanmış bir kalbe, Mustafa Koç’a tüm ekip arkadaşlarım ismine teşekkür ederim. En büyük başarılarımızda yanımızda olamasa da hala bizimle olduğunu hissediyoruz. Ülkemizin her köşesinde, her alanda gayret veren, tüm gücüyle sıçrayan, her topa uzanan, bazen fileye takılsa da tekrar, yine deneyen tüm bayanlar. Siz de bu ekibin bir parçasısınız! Daima birlikte, harikalık, dostluk ve hürmet üzere olimpik kıymetlerin taşıyıcısı olacağız. Şartlar ne sunarsa sunsun biz daima daha düzgününü arayacağız. Amaçlar ne kadar erişilmez görünürse görünsün, biz daha süratli koşacağız. Karşımıza dikilen ön yargılar ne kadar dirençli olursa olsun daima daha güçlü duracağız. İnanıyorum ki, daima birlikte daha birçok başarılara imza atacağız” dedi.

Caroline N. Koç: “Sporun toplumun tüm kesitleri tarafından benimsenmesi; ülkemizin spor alanındaki gelişimi ve sporla bir ortada eğitim modelleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Koç Holding İdare Heyeti Üyesi ve Mustafa V. Koç Spor Mükafatı Heyet Lideri Caroline N. Koç ise şöyle konuştu: “Sevgili Mustafa’yı anmak; onu ‘Mustafa Koç’ yapan bedelleri anımsamak; sporun dönüştürücü tesirine olan inancını ve bu istikametteki vizyonunu yaşatmak üzere; bu yıl 5. defa bir ortadayız. Bildiğiniz üzere son yıllarda tüm dünyayı zorlayan gelişmelere tanıklık ediyoruz: Global iklim krizi, afetler, jeopolitik belirsizlikler ve devam eden koronavirüs pandemisi, hayatımızı olumsuz istikamette etkileyen sorunlardan yalnızca birkaçı. Bütün bu zorluklar karşısında bireyler ve kurumlar olarak gezegenimize ve tüm canlılara karşı sorumluluğumuzun artık daha da arttığını düşünüyorum. Bununla birlikte, daha fazla sorumluluk alarak; seçimlerimizi farkındalıkla yaparak ve daha cesaretli kararlar vererek; daha iyi bir geleceği birlikte inşa edebileceğimize yürekten inanıyorum. İşte tam da bu noktada sporun ve atletlerin rolü çok değerli. Mustafa’nın da her vakit altını çizdiği üzere: ‘Daha gelişmiş bir toplum ve daha iyi bir gelecek için sporun tabana yayılması’ hayli değerli. Bu vizyonla, sporun toplumun tüm kısımları tarafından benimsenmesi; ülkemizin spor alanındaki gelişimi ve sporla bir ortada eğitim modelleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Caroline N. Koç: “Ödüle aday gösterilen atletler ortasından en hakikat seçimi yapmak; bizim için büyük bir sorumluluk.”

Caroline N. Koç konuşmasına şöyle devam etti: “1.000’i aşkın; federasyon, kulüp, sivil toplum kuruluşu ve akademisyen tarafından mükafata aday gösterilen atletler ortasından en yanlışsız seçimi yapmak; bizim için büyük bir sorumluluk. Hele ki Olimpiyat yılında bir isimde karar kılmak daha da güç. Gerek alanında gösterdiği sıra dışı muvaffakiyet; gerek olimpik pahalarla bütünleşen kişiliği nedeniyle Mustafa Koç Spor Ödülü’nü kazanan atletimiz; Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemize okçuluk kısmında birinci altın madalyayı kazandıran Mete Gazoz. 2021 Mustafa Koç Spor Mükafatı için tek bir isim belirlemekte zorlandık demiştim. Gerçekten bu yıl ödül yönetmeliğimizin bize tanıdığı esnekliği sonuna kadar kullandık ve mükafatı paylaştırmaya karar verdik. Ödülümüzün başka kazananı; yıllardan beri devam eden başarılarına ek olarak temsil ettikleri bedellerle de bizi her vakit gururlandıran A Ulusal Bayan Voleybol Ekibimiz. Kazanan değerli atletlerimizi ve yöneticilerini gönülden tebrik ediyor; gelecekte de tüm sportif ve toplumsal faaliyetlerinde muvaffakiyetler diliyorum.”

Uğur Erdener: “Mustafa Beyefendi, bu spor ödülünün, daima savunduğu insani pahaların spor yoluyla toplumda yaygınlaşmasına öncülük edeceği inancındaydı.”

Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi Lideri Prof. Dr. Uğur Erdener ise “Saygıdeğer iş insanı, atlet, spor yöneticisi, sporun destekçisi ve bunların daha da ötesinde, hayat ideolojisini mükemmeliyet, hürmet ve dostluk üzere Olimpik Bedeller üzerine kurmuş Mustafa Koç’u bir sefer daha rahmetle anıyorum. Mustafa Beyefendi, bu spor ödülünün, daima savunduğu insani bedellerin spor yoluyla toplumda yaygınlaşmasına öncülük edeceği inancındaydı. Kanımca bu vasiyet artık fazlası ile yerine getirilmiş bulunmaktadır. Memleketler arası Olimpiyat Komitesi Üyesi, rekorları uzun yıllar kırılamamış, tıpkı pahaları savunan pahalı dostum ve arkadaşım Sergey Bubka’nın da bu merasimde bizlerle birlikte olması Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nün yalnızca ülkemizde değil, milletlerarası alanda da emeline ulaştığını göstermektedir. Ödül, vereni değil, verileni öne çıkaran bir yüceltmedir. Bu itibarlı mükafata daha evvel lâyık bulunan başarılı atletlerimizin, Olimpik ve kozmik kıymetleri yaşayarak ve yaşatarak topluma örnek olduklarını görüyor ve bundan büyük memnunluk duyuyorum” dedi.

Dünyaca ünlü yüksek atlama şampiyonu Sergey Bubka gecenin özel konuğuydu.

Ödül gecesine yolladığı görüntü bildiriyle katılan dünyaca ünlü, yüksek atlamada Olimpiyat şampiyonu Sergey Bubka, Mustafa V. Koç Ödülü’nün herkesi olimpik kıymetler etrafında birleştirdiğine ve 21. yüzyılda atlet olmanın sorumluluklarına vurgu yaparak, “Olimpik pahalar dostluk, harikalık ve hürmet manasına geliyor. Ülke olarak mükemmel sporcularınız ve spor geçmişiniz var. Tokyo Olimpiyatları’nda kazandığınız 13 madalyadan ötürü sizleri tebrik ediyorum. Sportmenlerin topluma ve gençlere örnek olmaları gerektiğini düşünüyorum. Herkes sözlerinizi ve başarılarınızı takip ediyor, lakin sizlerin de mesleğiniz boyunca aldığınız eğitime ehemmiyet vermeniz gerekiyor. Sahip olduğunuz bilgi birikimi ve aldığınız eğitim, mesleğiniz boyunca en iyi olmanıza ve toplum için rol model olmanıza çok yardımcı olacaktır” dedi.

Mustafa V. Koç Spor Mükafatı Seçici Konseyi:

  • Hasan Arat, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi Lider Yardımcısı, Avrupa Olimpiyat Komiteleri İdare Heyeti Üyesi
  • Dr. Hülya Aşçı, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Vücut Eğitimi ve Spor Eğitimi Kısım Lideri
  • Efe Aydan, Ulusal Basketbolcu, Avrupa Karmasına Seçilen Birinci Türk Sportmen
  • Turgay Demirel, FIBA Avrupa Lideri, FIBA Dünya Lider Yardımcısı, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi İdare Heyeti Üyesi, TBF Onursal Lideri

Mustafa V. Koç Spor Mükafatı Heyeti:

  • Koç Holding İdare Heyeti Üyesi, Mustafa V. Koç Spor Mükafatı Heyet Lideri Caroline N. Koç
  • Koç Holding İdare Şurası Lideri Ömer M. Koç
  • Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi Lideri ve Memleketler arası Olimpiyat Komitesi Üyesi Prof. Dr. Uğur Erdener

Mete Gazoz Hakkında:

Ulusal atlet Mete Gazoz, 1999 yılında İstanbul’da doğdu. Okçulukta birinci memleketler arası muvaffakiyetini Çin’in Wuxi kentinde düzenlenen 2013 Dünya Gençlik Okçuluk Şampiyonası’nda Yıldızlar kategorisinde klasik erkek yay kadrosu ile gümüş madalya kazanarak elde etti. Nottingham’da düzenlenen 2016 Avrupa Okçuluk Şampiyonası’ndaki kişisel kategorisinde gümüş madalya kazanan Mete Gazoz, 2016 Yaz Olimpiyatları’na katılarak Türkiye kafilesindeki en genç sportmen oldu. 2017 Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda karışık ekip klasik yay kategorisinde Yasemin Ecem Anagöz ile bir arada ve kişiselde dünya 3’üncüsü oldu. Dünya Okçuluk Federasyonu (WA) tarafından düzenlenen oylamada erkekler klasik yayda 2018’in en iyi sportmeni seçildi. Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz, 2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları’nda karışık kadro kategorisinde bronz madalya maçında Meksika’ya 6-2 mağlup olarak 4. oldu. Ferdi yarışlarda ise İtalyan Mauro Nespoli ile altın madalya maçını 6-4 kazanarak Türk okçuluk tarihinin birinci Olimpiyat altın madalyasının sahibi oldu.

A Ulusal Bayan Ulusal Voleybol Grubu Hakkında:

Türkiye Bayan Ulusal Voleybol Ekibi birinci memleketler arası müsabakasını 1957’de “Uluslararası İstanbul Turnuvası”nda Romanya’ya karşı oynadı, birinci galibiyetini ise 22 Temmuz 1961’de Batı Almanya’ya karşı 3-2’lik skorla elde etti. Birinci defa 2008 FIVB Dünya Grand Prix şampiyonasına katılıp 7. sırayı aldıktan sonra 2012 FIVB Dünya Grand Prix finallerine de katılarak bronz madalya kazandı. Bu muvaffakiyet, grubun dünya sıralamasında birinci kere 6. sıraya yükselmesini sağladı. Türkiye, Avrupa şampiyonalarına 15 kere katıldı ve 2003 yılında Ankara’da düzenlenen şampiyonada final oynadı. 2019 yılında ise tekrar Ankara’da birebir turnuvada ikinci kere gümüş madalya sahibi oldular. Filenin Sultanları, Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda ikinciliğin yanında tıpkı vakitte 3 sefer üçüncü olma muvaffakiyetini da elde etti. Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ise Ulusal Grup tarihimizde birinci kez çeyrek finale yükseldi ve Olimpiyat Oyunları’nı 5. sırada tamamladı. Bu Türk voleybolunun en büyük başarısıdır. Ulusal Grup, 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın üçüncülük maçında rakibi Hollanda’yı 3-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Milliyet


hack forum warez forum gaziantep escort gaziantep escort cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı beylikdüzü escort
izmit escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort muğla escort hack forum bahis forum forum bahis onwin babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler en güvenilir casino siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum deneme bonusu deneme bonusu